Karta pracy zawierająca rysunki Arki Noego. Doskonała zabawa dla dzieci a jednocześnie nauka koncentracji i spostrzegawczości. Dziecko musi odnaleźć różnice pomiędzy obrazkami. Świetne uzupełnienie tematu o Noem.
Karta pracy dla dzieci przygotowujących się do sakramentu spowiedzi, nie tylko w trakcie przygotowania do I Komunii świętej. Doskonałe przypomnienie dla dzieci o celebracji pierwszych piątków miesiąca, czy też w ogóle sakramentu pokuty. Zadaniem dziecka jest znalezienie różnic w obrazkach
Na święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała zamieszczamy kolorowanki. Mówmy naszym dzieciom i Aniołach i ich opiece nad nami. Najmłodsze dzieci mogą poznawać ich poprzez kolorowanki połączone z opowieścią o działalności Aniołów.
Jak przygotować plansze Rok liturgiczny? Załączony materiał wideo pokazuje bardzo dokładnie i szczegółowo jak wykonać samodzielnie planszę Rok liturgiczny na zajęcia z dziećmi oraz jak z taką planszą pracować na zajęciach z dziećmi. Film to bardzo dokładny instruktaż wykonania takiej planszy. Do filmu dołączone zostały materiały dodatkowe, niezbędne do przygotowania planszy. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne a lekcja o ile bardziej stanie się atrakcyjna.
Gazetki reklamowe na religii to bardzo ciekawa inspiracja do pracy z dziećmi młodszymi, w przedszkolu na lekcji religii. Czy gazetki reklamowe muszą być makulaturą a może to doskonała pomoc dydaktyczna? pani Aneta Rayzacher-Majewska w nagranym webinarium przekonuje, że gazetki reklamowe to źródło mnóstwa pomysłów na lekcje i zajęcia z dziećmi. Mogą one fantastycznie uatrakcyjnić nasze zajęcia z dziećmi. Z warsztatu dowiesz się m.in. jak pracować z gazetkami? Jak przygotować sobie gazetki na zajęcia? W jakich omawianych tematach można skorzystać z gazetek reklamowych?
Karta pracy uzupełniająca pracę z Pismem Świętym, poznawaniem i czytaniem ze zrozumieniem. Załączony fragment o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni uzupełniony jest pytaniami, na które uczeń ma odpowiedzieć. Pozwala to zagłębić się w treść i uczyć czytania ze zrozumieniem. Dobra podstawa do rozmowy na zajęciach.
Co działo się z apostołami po śmierci Jezusa, gdzie byli, dlaczego nie trwali przy swoim Mistrzu. Nawet po Jego zmartwychwstaniu ukrywali się, bali się Żydów. Co sprawiło, że nagle wyszli z ukrycia i zaczęli głosić ewangelię? Co sprawiło, że stali się odważni, że przestali się bać. Na te pytania usłyszymy odpowiedź w filmie Co działo się z Apostołami po śmierci Jezusa? Ks. dr Zbigniew Grochowski obrazowo udziela odpowiedzi na te pytania, poruszając m.in. kwestię zesłania Ducha Świętego.
Z Kalendarza Katechety to bardzo praktyczne szkolenie, z którego można zaczerpnąć wiele pomysłów na ciekawe lekcje religii wychodzące poza zakres podręcznikowego programu nauczania i związane niekoniecznie z rokiem liturgicznym ale również po prostu z rokiem kalendarzowym. Prowadząca szkolenie dr Aneta Rayzacher-Majewska omawiając poszczególne miesiące kalendarzowe, poczynając od września a kończąc na czerwcu, wskazuje tematy, zagadnienia, które warto poruszyć w trakcie lekcji religii w szkole. Jeżeli szukasz ciekawych inspiracji koniecznie wysłuchaj tego szkolenia. Znajdziesz w nim wiele pomysłów na lekcje wychodzące poza obowiązujący program ale równie ważnych dla pogłębienia wiary i kształtowania właściwych postaw uczniów. Szkolenie przeznaczone jest dla katechetów każdego poziomu nauczania.
Materiał filmowy, z którego dowiesz się jak łatwo można wykorzystać popularne gry Bingo, Milionerzy czy też zwykłe planszówki na lekcjach religii lub na spotkaniach z dziećmi lub młodzieżą w parafii. Doskonała pomoc w uatrakcyjnieniu lekcji w szkole lub spotkań parafialnych.
Jedna z definicji literatury mówi, że są to wszystkie dzieła artystyczne zachowane w formie pisanej i ustnej, inna, że są to wszystkie sensowne utwory słowne. Jak wykorzystać literaturę w nauczaniu religii opowie doktor teologii Aneta Rayzacher-Majewska.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.