Karta pracy dla dzieci zapoznających się z okresami liturgicznymi obchodzonymi w Kościele. Dzieci mają za zadanie rozsypane słowa połączyć z określonym okresem liturgicznym w roku kościelnym.
Karta pracy służąca pogłębieniu znajomości osoby świętej Agnieszki. Dzieci utrwalają sobie między innymi jej atrybuty.
GRA W PARY to gra przeznaczona na okres Wielkiego Postu. Celem gry jest zapamiętanie postaci, miejsc, wydarzeń związanych z Wielkim Postem. Gra zawiera karty, które należy wydrukować (najlepiej na kolorowej drukarce) i wyciąć. Gra jest doskonałym ćwiczeniem logicznego myślenia.
Karta pracy na Wielki Post. Dzieci utrwalają sobie nazwy stacji drogi krzyżowej, uzupełniając brakujące słowa z podanych i rozsypanych słów. Dziecko musi uzupełnić właściwym słowem 14 nazw.
Karta pracy przypominająca dzieciom nazwy sakramentów świętych. Dobre przypomnienie lub utrwalenie wiedzy. Dzieci mają za zadanie odszukać nazwy sakramentów w rozsypance liter.
Scenariusz lekcji religii na święto Ofiarowania pańskiego. Dzieci uczą się co oznacza stwierdzenie, że Pan Jezus jest światłością świata. A także dowiadują się, że są Promykami Pana Jezusa. W czasie lekcji wykorzystane zostaną do nauki proste gry, piosenka, opowiadanie.
Jak wygląda nauczanie religii w edukacji domowej? Czy jest konkretny program, jak uczyć dzieci religii, czy to obowiązkowe. Przeczytaj felieton Pani Kornelii Orwat a dowiesz się jak wyglądają lekcje religii w domu, pod okiem rodziców.
Młodzi ludzie często prowokacyjnie zadają pytanie: Czy bycie homoseksualistą jest grzechem? Drugim pytaniem jest kwestia adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Nie można tych pytań zostawić bez odpowiedzi. Młodzi ludzie powinni usłyszeć na nie odpowiedź, szczególnie opartą na tym co mówi Pismo Święte oraz oficjalne dokumenty Kościoła katolickiego.
Młodzi ludzie bardzo często pytają: Jaki jest sens życia? Dlaczego musimy wierzyć? Po co się starać, skoro inni się nie starają? To trudne pytania, które pokazują, że Ci młodzi ludzie szukają sensu i prawdy. Jak im pokazać, że tym sensem i tą prawdą poszukiwana przez każdego człowieka jest Bóg?
Zachęcamy do wysłuchania szkolenia "Odpowiednie dać rzeczy słowo, czyli Kilka wskazówek dla piszących wiersze" Pani dr Aneta Rayzacher-Majewska podkreśla jak ważną rolę spełniały i spełniają wiersze w mówieniu o Panu Bogu. W niewielu słowach mówimy o najważniejszych rzeczach. Jednocześnie prowadząca zachęca do jak najczęstszego korzystania z wierszy do przekazywania treści religijnych. A jeżeli takiego wiersza znaleźć nie można do pisania ich samodzielnie. Jednocześnie szkolenie daje wiele praktycznych wskazówek, jak napisać w prawidłowy sposób wiersz. Jak napisać wiersz, aby budowa wiersza sprzyjała przekazaniu treści, o które nam chodzi.
Gra w pary "Święci i ich charakterystyka" to świetna zabawa pozwalająca pogłębić wiedzę o świętych. Każdy z nich jest w jakiś szczególny sposób charakterystycznych, poprzez to jak służył, jak zmarł, czy tym co było jego szczególną zasługą, jak dążył do doskonałości w relacji z Panem Bogiem. Grę można wykorzystać w różnych sytuacjach. Wystarczy wyciąć, rozsypać imiona świętych i ich krótkie opisy, i zabawę czas zacząć.
Karta pracy stanowi uzupełnienie scenariusza lekcji: Czy klonowanie jest moralne? Uczniowie mają okazję zastanowić się i wyrazić swoją opinię, czy tego typu działania są moralne, zgodne z nauką Chrystusa i Kościoła. Młodzież może pogłębić rozumienie prawdy o niezbywalnej godności każdego człowieka.
Karta pracy służąca pogłębieniu znajomości postaci św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Młodzież poznaje postawy, którymi kierowała się w swoim życiu Święta i może zastanowić się na ile te postawy są dla nich ważne i potrzebne.
Karta pracy służąca pogłębieniu znajomości postaci św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Dzieci poznają postawy, którymi kierowała się w swoim życiu Święta i mogą zastanowić się na ile te postawy są dla nich ważne i potrzebne.
Zaproponuj dzieciom zabawę puzzlami. Rysunek przedstawia Pana Jezusa nauczającego dzieci. Na początek dzieci muszą wyciąć obrazki, układają według podanego wzoru, przyklejają na kartce lub w zeszycie i na koniec kolorują obrazek.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.